Założycielem i właścicielem JS Fabryki Przekładni jest Janusz Starosielski. Firma powstała w 1982 r. jako producent przetwórstwa drutu i liczyła 6 pracowników.

W trakcie ponad 30-letniej historii z Zakładu Przetwórstwa Drutu firma przekształciła się w nowoczesną fabrykę na światowym poziomie. W latach 1988-97 przedsiębiorstwo funkcjonowało jako Zakład Obróbki Mechanicznej, produkujący koła zębate. Następnie w 1997 r. powiększając spektrum produkcji o przekładnie zmieniło nazwę na Fabryka Przekładni Kątowych, by w 2011 r. przekształcić się ostatecznie w spółkę komandytową funkcjonującą pod obecną nazwą.

Aktualnie JS Fabryka Przekładni zatrudnia 250 osób i jest liderem wśród producentów przekładni w Polsce. Od momentu uruchomienia produkcji przekładni w 1995 r. obecnie produkuje się 320 typów przekładni rocznie w ilości ponad 60 tys. sztuk i poziom produkcji stale wzrasta.

Do klientów należą wiodący producenci maszyn rolniczych zarówno w Polsce jak i Unii Europejskiej oraz Rosji. Atutem firmy jest jej elastyczność, indywidualne podejście do klienta oraz ciągłe inwestowanie w najnowocześniejsze technologie wytwarzania. Niewątpliwym pozytywem są też pracownicy – wysoko wykwalifikowani, o długim stażu pracy.

Obecnie JS Fabryka Przekładni funkcjonuje na 30 tys. m2 . Produkcja odbywa się w halach o łącznej powierzchni 11 tys. m2. Na park maszynowy składa się 130 obrabiarek umożliwiających wykonanie przekładni i uzębień każdego typu.

W 2015 r. wprowadzono w fabryce zintegrowany system zarządzania jakością obejmujący swoim zakresem projektowanie i produkcję przekładni oraz elementów uzębionych i uzyskano nadane przez TUV Rheinland certyfikaty ISO 9001, ISO 14001 oraz PN-N-18001.